In Dit Artikel:

Het voedsel en andere producten die u bij de supermarkt koopt, worden doorgaans gemeten in standaardeenheden zoals ons of pond. Een eenheidsprijs is simpelweg de prijs van het artikel omgerekend naar kosten per eenheid. Bijvoorbeeld, een 5-pond zak suiker kost $ 3 heeft een eenheidsprijs van 60 cent per pond. Het is verleidelijk om te veronderstellen dat grote pakketten lagere eenheidsprijzen hebben dan kleine, maar Consumer Reports zegt dat het niet ongebruikelijk is dat grotere formaten meer kosten per eenheid.

Een typische Melbourne-supermarkt. Een klant wacht op zijn boodschappen voor de kassa. 2003

Het berekenen van eenheidsprijzen bij de supermarkt helpt bij het bijsnijden van uw voedselrekening.

De eenheidsprijsformule

Sommige supermarkten boeken eenheidsprijzen, maar Consumer Reports waarschuwt dat ze niet altijd correct zijn. Het is het beste om de eenheidsprijzen zelf te controleren. Om een ​​eenheidsprijs voor boodschappen te berekenen, deelt u de prijs door de maateenheid. Stel dat u probeert te kiezen tussen twee maten van hetzelfde merk koffie. Men kan 13,5 gram wegen en heeft een prijs van $ 4,45. Als u $ 4,45 deelt met 13,5, krijgt u een eenheidsprijs van 33 cent per ounce. Het grote blik kost $ 10,88 en weegt 2 pond of 32 gram. Verdelen $ 10,88 bij 32 en de eenheidsprijs komt tot 34 cent per ounce. In dit voorbeeld kost de kleinere blik minder per ounce, dus het is eigenlijk de betere deal.


Video: Zondag met Lubach houdt de wereld voor de gek